ارور لباسشویی دوو-کارو سرویس

ارور و کد خطاهای لباسشویی دوو

کد خطا یا ارور لباسشویی دوو بیانگر این است عملکرد یک قسمت از ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است. هوش مصنوعی یک فناوری نوین در طراحی لوازم خانگی است. البته برای تعمیرکاران نیز یک مزیت به شمار می‎آید. به دلیل اینکه به راحتی می‎توانند عیب یابی دستگاه را انجام دهند و آن را تعمیر کنند.

کد خطا پیامی متشکل از حروف و اعداد انگلیسی است که بر روی صفحه نمایش درج می‎شود. هر کد خطا معرف یک مشکل یا خرابی در یکی از قطعات دستگاه است. کد خطا قطعه خراب را معرفی می‎کند اما ممکن است دلایل متعددی داشته باشد.
مجموعه تعمیرات لوازم خانگی «کاروسرویس» دارای تخصص و تجربه هستند. با تخصص و تجربه‎ای که دارند در کمترین زمان دستگاه را تعمیر می‎کنند.

برای تعمیر لباسشویی در منزل با ما تماس بگیرید

کد خطاهای لباسشویی دوو

ارور ue ماشین لباسشویی دوو

ارور لباسشویی دوو ممکن است کد ارور ue باشد. هر زمان کد ue (UE) را مشاهده کردید به این معنی است که دیگ داخل ماشین لباسشویی نمی‎چرخد، دلایل آن عبارتند از:

• دیگ حالت تعادل ندارد و تراز نیست، زیرا لباس‎ها را به شکل درهم پیچیده و گره خورده داخل دیگ قرار داده‎اید. این موضوع باعث می‎شود دیگ یکطرفه شود.
• ممکن است درب لباسشویی باز باشد که دلایل مختلفی دارد، مانند خرابی لولا، خرابی لاستیک دور درب یا خرابی میکروسوئیچ.
• در برخی مدل‎ها ممکن است کد ue به این معنی باشد که لوله تخلیه آب با مشکل مواجه شده است.

شاید مفید باشد: علت کف نکردن ماشین لباسشویی

ارور ue ماشین لباسشویی دوو-کارسرویس

ارور oe

ممکن است در بین لیست کد خطا یا ارور لباسشویی دوو، ارور oe را بر روی صفحه برد مشاهده کنید. کد oe به معنای این است که ماشین لباسشویی با مشکل عدم تخلیه آب رو به رو شده است و آب به راحتی تخلیه نمی‎شود. دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارند:
• هیدرواستات خراب شده است.
• پمپ تخلیه خراب شده است و باید تعمیر شود.
• فیلتر تخلیه کثیف است و تخلیه آب به کندی انجام می‎شود.
• PCB یا برد هوشمند مشکل دارد و فرمان تخلیه را صادر نمی‎کند.
• لوله تخلیه یا خروجی آب مسدود یا شکسته شده است و اجازه نمی‎دهد آب تخلیه شود.

ز دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی چه میدانید؟

ارور e1 لباسشویی دوو

ماشین لباسشویی در زمان آبگیری، شستشو و آبکشی لباس‎ها نیاز به فشار آب در حد متعادل دارد. اگر فشار آب دچار نوسان شود ارور e1 بر روی برد نمایش داده می‎شود. اگر این کد، نمایش داده شد اصلی ترین علت فشار کم آب است. ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد:

• ابتدا فشار آب شهری را بررسی کنید.
• پمپ تخلیه آب خراب شده است و آب را تخلیه نمی‎کند.
• شیر برقی لباسشویی خراب است، این قطعه وظیفه قطع و وصل کردن آب و آبگیری را برعهده دارد.
• PCB یا برد مدار چاپی خراب شده است، بنابراین نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. این قطعه تمام فرمان های شستشو و کنترل آنها، کنترل سطح آب، توزیع مواد شوینده و… را بر عهده دارد.
• میکروسوئیچ لباسشویی خراب است و نیاز به تعمیر دارد. زمانی که درب بسته می‎شود فشار کمی به درب وارد می‎شود، در نتیجه این قطعه فعال می‌شود. اگر خراب شد فرمان شروع به کار لباسشویی را صادر نمی‌کند.

شاید کاربردی باشد: علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

 

ارور e1 لباسشویی دوو-کارسرویس

 

ارور le

زمانی که صفحه نمایش ارور لباسشویی دوو کد le (LE) را نمایش داد نشانه این است که درب لباسشویی باز است. برای برطرف کردن کد خطا و شروع به کار لباسشویی درب را باز کنید و مجدد ببندید. اگر کد خطا برطرف نشد علت را در قسمت‎های دیگر جست و جو کنید:

• میکروسوئیچ و قفل درب خراب شده است.
• درب را کامل نبسته‎اید و دکمه Start را فشار داده‎اید.
• لاستیک دور درب فرسوده شده است و اجازه نمی‌دهد درب کامل چفت و بسته شود.
• برد لباسشویی دچار مشکل شده است و فرمان بسته یا باز بودن درب را ارسال و دریافت نمی‌کند.
اگر درب کامل بسته بود و مجدداً کد را مشاهده کردید درب را کامل باز کنید و سپس ببندید. اگر برطرف نشد باید با یک متخصص در میان بگذارید.

ارور e8

گاهی یک سبد پر از لباس‎های نشسته دارید اما در این لحظه ماشین لباسشویی اصلا روشن نمی‎شود. یکی از قطعات بسیار مهم ماشین لباسشویی موتور است که نیرو محرکه آن نیز می‎باشد. زمانیکه کد e8 (E8) نمایش داده شد به این معنا است که موتور دچار مشکل شده است یا کار نمی‎کند. بنابراین باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید. هنگامی که دکمه استارت را می‌زنید و لباسشویی هیچ صدایی ندارد و نمی چرخد ممکن است به دلایل زیر باشد:
• سیم کشی و اتصالات برق باید بررسی شوند.
• برد الکتریکی دستگاه دچار مشکل شده است.
• موتور را بررسی کنید، اگر سوخته است باید آن را تعمیر یا تعویض کرد.

 

ارور e8 لباسشویی دوو-کارو سرویس

ارور rhd

در لیست ارور لباسشویی دوو برخلاف برخی کدها بسیار رایج هستند، برخی دیگر بسیار کم نمایش داده می شوند. یکی از آنها کد خطای rhd است. این کد بیان می‎کند که برد الکترونیکی لباسشویی دچار مشکل شده است. یکی از قطعات حساس و بسیار مهم در لباسشویی است که ارسال فرمان و برنامه‌ها را برعهده دارد. اگر خراب شد حتماً برای تعمیر و تعویض آن، از یک متخصص کمک بخواهید.

برای تعمیر لوازم خانگی در محل با ما تماس بگیرید

نتیجه گیری

همانطور که میدانید یک ماشین لباسشویی از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است. با مرور زمان به دلیل کارکرد زیاد ممکن است این قطعات دچار استهلاک شوند. توصیه می‎کنیم اگر سررشته ای در زمینه تعمیرات لوازم خانگی ندارید به هیچ وجه اقدام به برطرف کردن مشکل نکنید.
تعمیر لوازم خانگی به ویژه از نوع هوشمند نیاز به تخصص دارد. بنابراین بهتر است با مرکز تعمیرات تخصصی «کاروسرویس» تماس بگیرید. متخصصان و تکسین های حرفه با تمام برندهای ماشین لباسشویی و ساختار آنها آشنایی کامل دارند. سعی می‎کنند در کمترین زمان دستگاه را عیب یابی کرده و آن را تعمیر کنند.