سیم جمع کن جاروبرقی-کارو سرویس

همه چیز در مورد خرابی سیم جمع کن جاروبرقی

سیم جمع کن جاروبرقی بر روی بدنه و در قسمت پشتی آنها قرار دارند. این قطعه در جاروبرقی برای جمع کردن سیم و محافظت از آن در برابر آسیب دیدگی کاربرد دارد. خرابی هایی که در قسمت سیم جمع کن جارو به وجود می آیند مربوط به قطعه های کوچکتری هستند که در آن قرار گرفته اند. در ادامه درباره علت خرابی های سیم جمع کن و نحوه تعمیر آنها بیشتر صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

برای تعمیر جاروبرقی در تهران با ما تماس بگیرید

علت خرابی سیم جمع کن جاروبرقی

سیم جمع کن جاروبرقی شامل بخش های مختلف مکانیکی و الکترونیکی است و بعد از گذشت زمان و در صورت استفاده نادرست بخش های مختلف آن دچار خرابی و ایراداتی می شوند. وقتی یکی از قسمت های سیم جمع کن دچار خرابی می شود باید در کمترین زمان آن ایراد برطرف گردد. عدم تعویض قطعه خراب باعث از کار افتادن جاروبرقی شده و هزینه تعمیر آن را افزایش می دهد. در ادامه مشکلات رایجی که برای سیم جمع کن به وجود می آیند را عنوان می کنیم.
قطع شدن فیوز: وقتی که از جاروبرقی به صورت مداوم استفاده شود فیوزهای شیشه ای موجود در آن خراب می شوند.

خراب شدن حلقه ها: یکی دیگر از خرابی های که در زمان استفاده مکرر برای جاروبرقی به وجود می آید ایراد در حلقه های مسی است. بروز هرگونه اشکال در حلقه ها نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.
خراب شدن ترمز: زمانی که سیم جاروبرقی به بیرون کشیده شود و دیگر جمع نشود یعنی ترمز سیم جاروبرقی دچار مشکل شده و نیاز به بررسی دارد.فنر سیم جمع کن دچار مشکل است: وقتی سیم از جارو برقی خارج شود اما ثابت نماند یعنی فنر سیم جمع کن ایراد پیدا کرده است.
پارگی سیم جاروبرقی: سیم جاروبرقی به دلایل مختلفی دچار پارگی می شود. بهتر است بعد از دیدن پارگی سیم حتما برای تعویض آن در اسرع وقت اقدام کنید.
پیچ خوردگی سیم: اگر سیم جارو برقی بعد از اتمام کار جمع نشود دچار پیچ خوردگی شده و سیم جمع کن دچار مشکل می شود.
قطع شدن سیم جاروبرقی: قطع شدن سیم جاروبرقی زمانی به وجود می آید که سیم بیش از اندازه کشیده شود. قطع شدن سیم جاروبرقی نیاز به تعویض سریع دارد.

شاید مفید باشد: علایم سوختن و تعویض زغال جاروبرقی

 

علت خرابی سیم جمع کن جاروبرقی-کارو سرویس

 

قطعات سیم جمع کن جاروبرقی

محفظه سیم جمع کن جاروبرقی در قسمت بدنه و پشت دستگاه قرار دارد. این قسمت از جاروبرقی از مجموعه قطعات کوچک تشکیل شده که باعث عملکرد درست آن می شوند. مکانیزم سیم جمع کن بسته به مدل و برند جاروبرقی ممکن است متفاوت باشد.

قرقره: قرقره قطعه ای برای پیچیده شدن سیم جاروبرقی به دور آن است.
حلقه ها: حلقه های موجود در محفظه سیم جمع کن از جنس مس می باشند و این قطعه یکی از اجزا قرقره است. در قسمت بالا و پایین این حلقه ها سیم جاروبرقی قرار می گیرد.
ترمز: این قطعه باعث می شود تا سیم تا حد نرمالی باز شود و از محل اتصالش جدا نشود.
فیوز: فیوزی که در سیم جمع کن قرار دارد از جنس شیشه بوده و باعث انتقال برق به موتور جاروبرقی می شود.
شاخک های فنری: شاخک های فنری از بروز مشکل در برق رسانی به موتور جلوگیری می کند.

شاید کاربردی باشد: علایم سوختن موتور جاروبرقی

خرابی ترمز سیم جمع کن جاروبرقی

زمانی که با کشیدن سیم به سمت بیرون به داخل محفظه برنگشت یعنی سیم جمع کن جاروبرقی ایراد پیدا کرده است. برای برطرف کردن این خرابی لازم است در بالای ترمز سیم جمع کن شیارهایی درست کنید و بعد از نحوه کارکرد سیم جمع کن مطلع شوید.

شاید دوست داشته باشید: تعمیر و تعویض ترموستات جاروبرقی

خرابی ترمز سیم جمع کن جاروبرقی-کارو سرویس

علت در رفتن فنر سیم جمع کن جاروبرقی

علت اصلی در رفتن فنر شکسته شدن و یا پایان عمر آن می باشد و لازم است تا ایراد آن توسط تکنسین ماهر برطرف شود. برای یافتن علت دقیق خرابی فنر سیم جمع کن لازم است ابتدا از نحوه جا انداختن آن مطلع شوید. در ادامه نحوه جا انداختن فنر جاروبرقی را عنوان می کنیم.

نحوه جا انداختن فنر سیم جمع کن جاروبرقی

اطلاع داشتن از نحوه جا انداختن فنر سیم جاروبرقی تا حد زیادی مشکلات مربوط به خرابی سیم جمع کن را کاهش می دهد. به طور کلی برای جا انداختن فنر جاروبرقی باید ابتدا سیم دور فنر پیچیده شود و بعد با حرکت سیم از جهت درست فنر مطلع شوید. جا انداختن فنر جاروبرقی با توجه به برند و مدلی که دارد ممکن است اندکی متفاوت باشد. مجموعه کارو سرویس با انجام تعمیرات انواع لوازم خانگی در محل می تواند به شما برای رفع خرابی جاروبرقی کمک کند.

فنر سیم جمع کن جاروبرقی-کارو سرویس

نتیجه گیری

برای تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی باید ابتدا درب آن را جدا کنید و سیم موجود در آن را بیرون آورید. در مراحل بعدی باید فنر و پلاتین ها بررسی شوند و محفظه قرارگیری سیم تمیز گردد. در بیشتر مواقع روشن نشدن جاروبرقی به دلیل خراب بودن سیم ها اتفاق می افتد. برای تعمیر جاروبرقی بهتر است از تعمیرکار ماهری کمک بگیرید. مجموعه کارو سرویس با داشتن تکنسین های حاذق در کمترین زمان و مناسب ترین هزینه ایرادات لوازم خانگی شما را برطرف می کنند.