روشن نشدن ماکروفر-کارو سرویس

دلایل روشن نشدن ماکروفر و نحوی رفع آن

روشن نشدن ماکروفر به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و باعث ایجاد نگرانی در افراد می شود. در این مقاله به بررسی دلایل اصلی کار نکردن مایکروفر می پردازیم. با ما همراه باشید.

برای تعمیر ماکروفر در تهران با ما تماس بگیرید

دلایل روشن نشدن ماکروفر

خرابی فیوز سرامیکی

وظیفه فیوز سرامیکی محافظت از قسمت های مختلف ماکروویو در برابر نوسانات شدید برق می باشد. این قطعه در داخل کابینت و نزدیک به محل ورود سیم برق نصب شده است. زمانی که فیوز سرامیکی مایکروفر خراب شود برق موجود در ماکروویو از بین رفته و دستگاه روشن نمی شود. با خرابی فیوز سرامیکی قدرتی در کنترل نوسانات ماکروویو وجود ندارد به همین دلیل صفحه نمایشگر و خود دستگاه هیچ عملکردی ندارند

.
اگر فیوز سرامیکی مایکروفر به هر دلیلی شکسته شده باشد لازم است تا قبل از جدا کردن آن سایر قطعات اصلی بررسی شوند. قطعات اصلی مایکروفر شامل، دیود، مگنترون، خازن، ترانسفورماتور و ترمینال های سیم می باشد و اطمینان از سالم بودن آنها قبل از تعویض فیوز امری ضروری است.

شاید مفید باشد:علت جرقه زدن ماکروفر

 

روشن نشدن ماکروفر-کارو سرویس

خرابی سوئیچ درب

اکثر ماکروفرها دارای سه تا چهار سوئیچ درب می باشند و خرابی هر کدام از آنها باعث روشن نشدن ماکروفر می شود. عملکرد سوئیچ های درب به صورت متوالی بوده و نباید چیزی مسیر اتصال آنها را مسدود کند. سوئیچ های درب به عنوان بخش های اولیه و ثانویه اتصال و روشن شدن ماکروفر محسوب می شوند. بسته بودن درب باعث شروع گرم شدن دستگاه شده و زمانی که اقدام به باز کردن درب دستگاه می کنید عملکرد آن متوقف می شود.

سوئیچ های درب در قسمت داخلی مایکروفر قرار دارند و نحوه فعال شدن آنها از طریق چفت شدن با درب اتفاق می افتد. اگر صفحه نمایش مایکروفر روشن شود اما مایکروفر عملکردی نداشته باشد یعنی سوئیچ های درب ایراد پیدا کرده است. اگر هیچ اطلاعی از تشخیص خرابی و یا تعمیر آن ندارید لازم است تا از تکنسین کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

 

شاید کاربردی باشد: علت دود کردن ماکروفر

اشکال قفل درب

قفل درب مایکروفر از دو قسمت میکروسوئیچ و قلاب طراحی و ساخته شده است و وجود هرگونه ایراد در این قطعه باعث روشن نشدن ماکروفر می شود.
نحوه طراحی قفل درب به این صورت است که قلاب از قسمت درب بیرون بوده و به نگهدارنده سوئیچ چفت می شود و همه این بخش ها بر روی قاب ماکروفر قرار دارند. قفل درب ها از جنس پلاستیک هستند و درون قاب دستگاه به قسمت درب مایکروفر متصل می شوند. زمانی که درب مایکروفر بسته میشود قلاب با سوئیچ درب اتصال پیدا می کند و در این زمان سیگنالی برای روشن شدن مایکروفر به برد دستگاه ارسال می شود.

وجود هر گونه آسیب مانند ترک خوردی و شکستگی در قطعات قفل درب باعث روشن نشدن ماکروفر می شود. اگر فنر قفل درب کهنه شده باشد و نتواند فشار لازم برای بسته شدن درب و فعال شدن میکروسوئیچ ها را وارد کند مایکروفر روشن نمی شود.
مایکروفر در زمان هایی که به برق هم متصل نیست میزان مرگ باری از الکتریسیته را در قسمت خازن ولتاژ بالا حفظ می کند. به دلیل میزان الکتریسیته زیاد با ولتاژ بالا امکان ایجاد شوک الکتریکی وجود داشته و به شدت خطر آفرین است. طبق نکته گفته شده لازم است تعمیر ماکروفر توسط شخصی که اطلاعات دقیقی در این زمینه دارد انجام شود.

 

از دلایل کار نکردن دکمه های ماکروفر چه میدانید؟

وشن نشدن ماکروفر-کارو سرویس

 

 

سوختن مگنترون

به لامپی که در ماکروفر انرژی برق را دریافت و امواج مختلف را ساطع می کند لامپ مگنترون گفته می شود. لامپ مگنترون از اصلی ترین قطعات ماکروفر بوده و وظیفه آن گرم کردن غذا می باشد. لامپ مگنترون برای گرم کردن مواد غذایی به تغییر دادن دو قطب مثبت و منفی آنها میپردازد. خراب شدن لامپ مگنترون از اصلی ترین دلایل روشن نشدن ماکروفر محسوب می شود. زمانی که این قطعه آسیب ببیند دیگر امواجی برای پختن غذا ساطع نمی شود. برای تعویض این قطعه میتوانید از سرویسکاران کاربلد مجموعه کارو سرویس کمک بگیرید.

شاید دوست داشته باشید:علت گرم نشدن غذا در ماکروفر

خرابی دیود

دیود باعث تبدیل توان ac ترانسفورماتور به dcشده و با تولید ولتاژ های بالا انرژی لازم مگنترون برای تولید امواج را تامین می کند. در صورت بروز ایراد در قسمت دیود ولتاژ لازم به مگنترون دستگاه نمی رسد و ماکروفر عملکرد خوبی برای گرم کردن غذا ندارد. در صورت خرابی و سوختن دیود نیاز است آن را تعویض کنید. اگر تجربه ای در زمینه تعمیر قطعات مایکروفر ندارید حتما از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

روشن نشدن ماکروفر-کارو سرویس

 

نتیجه گیری

بیشترین دلیل خرابی ماکروفر به اتصالات برق آن مربوط می شود. برای اطلاع از مشکل اصلی خرابی مایکروفر میتوانید با مجموعه کارو سرویس تماس بگیرید. تکنسین های کاربلد این مجموعه به بررسی علت خرابی مایکروفر در محل میپردازند و با مناسب ترین قیمت آن را تعمیر می کنند.