نچرخیدن ماشین لباسشویی -کارو سرویس

دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی و عیب یابی آن

ماشین لباسشویی از لوازم خانگی می‌باشد که از دوران قدیم در خانه‌ها وجود داشته است. اگر ماشین لباسشویی شما خراب شده است، پس این مقاله برای شما می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم شما را با مهم‌ترین دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی آشنا کنیم. برای این کار ابتدا باید قطعات این دستگاه را بشناسیم و در ادامه علل خرابی هر قطعه را بررسی کنیم

.برای تعمیرات لوازم خانگی در تهران با ما تماس بگیرید.

دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی

انسداد پمپ تخلیه

همان طور که از نام این قطعه پیداست، از این قطعه برای تخلیه مایعات درون محفظه ماشین لباسشویی استفاده می‌گردد. خرابی این قطعه از مهم‌ترین دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی است. این وسیله آب و کف کثیف را از محفظه خارج می‌کند و در ادامه از طریق لوله‌های خرطومی آن را به فاضلاب منتقل می‌کند. خرابی این قطعه دلایل زیادی دارد. در برخی از موارد پیچیدن الیاف لباس یا مو درون این پمپ سبب عدم چرخش پروانه داخلی می‌شود و در نتیجه باعث عدم عملکرد پمپ تخلیه می‌شود.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای تعمیر این مورد که بسیار هم شایع می‌‌‌‌‌‌باشد، نیازی به تعویض پمپ نیست. در موارد دیگر آب به سیم پیچی پمپ نفوذ کرده و باعث اتصالی و سوختن قطعه می‌شود. در برخی موارد نیز کابل‌های این قطعه شل شده یا پاره شده‌اند که در این موارد باید اتصالات را بررسی و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض کرد.

مقاله خرابی ماشین لباسشویی را از دست ندهید.

انسداد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی-کارو سرویس

خرابی تسمه موتور

تسمه قطعه‌ای از ماشین لباسشویی است که وظیفه‌ی انتقال نیرو از موتور به محفظه را دارد. در واقع در ماشین لباسشویی موتور مستقیما به محفظه متصل نمی‌باشد. بلکه با چرخش موتور، تسمه سبب چرخش محفظه می‌شود. بنابراین یکی از علل نچرخیدن ماشین لباسشویی ، مشکلات تسمه‌ی آن است. پرتکرار‌ترین مشکل تسمه ماشین لباسشویی، پاره شدن آن است. این تسمه به علت اصطکاکی که  میان سطح تسمه و پولی‌ها وجود دارد بعد از گذشت مدتی پوسیده شده و ممکن است پاره شود. حتی اگر پاره هم نشود، به علت این پوسیدگی کم کم شل شده و ممکن است از جای خود خارج شود. درهمه‌ی این موارد نیاز به تعویض تسمه دارید.

از علت های تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چه می دانید؟

 اگرچه که تعویض تسمه در ماشین لباسشویی جدا شده از برق بی‌خطر است اما بهتر است این کار را به تعمیرکار متخصص بسپارید. چرا که تسمه باید دقیقا یک اندازه خاص داشته باشد و همچنین باید از فیکس شدن تسمه اطمینان کسب کنید. ضمنا ممکن است در هنگام تعویض تسمه به موتور دستگاه آسیب بزنید که هزینه‌ای به مراتب سنگین تر از تعویض تسمه خواهد داشت. پیشنهاد ما به شما استفاده از تعمیرکاران شرکت کارو سرویس است.

خرابی تسمه موتور- کارو سرویس

خرابی در میکروسوییچ درب

میکروسوییچ قطعه‌ای از ماشین لباسشویی است که روی در آن نصب می‌گردد. این قطعه با مقدار کمی فشار باعث بسته شدن در ماشین لباسشویی می‌شود. همچنین این بسته شدن سبب ایجاد پیام الکتریکی به برد می‌شود تا اجازه‌ی فرمان آغاز شست و شو داده شود. خراب شدن این قطعه باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی خواهد شد. اگر میخواهید بدانید ایراد دستگاه شما مربوط به میکروسوییچ است یا نه باید ارورهای صفحه نمایشگر را ببینید و مفهوم آن‌ها را بدانید. این ارورها در برندهای مختلف متفاوت است و حتی ممکن است در مدل‌های مختلف یک برند نیز متفاوت باشد. برای تعمیرات این قطعه در بیشتر موارد باید آن را تعویض کرد.

 

خرابی در میکروسوییچ درب-کارو سرویس

کوپلینگ معیوب موتور

ابتدا باید بفهمیم این قطعه چیست. این قطعه وظیفه‌ی انتقال انرژی را برعهده دارد. کوپلینگ می‌تواند سبب نچرخیدن ماشین لباسشویی شود.  در صورتی که بیشتر از حد استاندارد درون محفظه‌ی ماشین لباسشویی، لباس بریزیم این قطعه دچار خرابی خواهد شد. مهم‌ترین علامت خرابی این قطعه، عدم آبکشی و عدم همزنی دستگاه درحالی که فرآیند تخلیه و آبگیری نرمال است، می‌باشد.

 

کوپلینگ معیوب موتور-کارو سرویس

خطا در عملکرد برد فرمان کنترل

برد دستگاه شما، همانند مغز در بدن انسان می‌باشد. یعنی برد دستگاه تمامی فرمان‌های ماشین لباسشویی را ابتدا دریافت، سپس پردازش و در نهایت ارسال می‌کند. از وظایف دیگر برد، نشان دادن خطاهای دستگاه روی صفحه نمایشگر است تا بفهمید مشکل دستگاه از کدام قطعه می‌باشد. ایرادات برد دستگاه از مهم‌ترین دلایل خراب شدن دستگاه می‌باشد. از آنجا که برد دستگاه از ارزشمندترین قطعات دستگاه می‌باشد، باید توسط تعمیرکاران با مهارت و تجربه بالا بررسی و در صورت لزوم تعویض شود. ما توصیه میکنیم که در صورتی که مهارت و تجربه‌ی کافی ندارید تحت هیچ عنوان اقدام به تعمیر خودسرانه‌ی این قطعه‌ی حساس نکنید. مهم ترین علت خرابی برد ماشین‌های لباسشویی، اتصالی دستگاه است. به همین علت توصیه می‌شود که برای حفاظت از ماشین لباسشویی خود حتما یک سه راهی محافظ تهیه کنید تا در صورت بروز خطاهای مربوط به ولتاژ بالا، دستگاه شما آسیب جدی نبیند.

 

برد فرمان کنترل لباسشویی-کارو سرویس

 

نتیجه

در آخر لازم به ذکر است که تعمیر کردن لوازم خانگی برقی کاری بسیار تخصصی است. پس بهتر است در صورت بروز هرگونه ایرادی در ماشین لباسشویی خود  با افراد متخصص تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما تعمیرکاران با تجربه‌ی  کارو سرویس می‌باشد. تعمیرکاران این شرکت تجربه‌ی زیادی در خصوص تعمیرات لوازم خانگی از جمله ماشین ظرفشویی دارند. برای اعزام تعمیرکار به منزل خود می‌توانید از بخش تماس با ما ارتباط بگیرید.