راهنمای جامع دلایل خرابی یخچال-کاروسرویس

راهنمای جامع دلایل خرابی یخچال

خرابی یخچال می تواند به خاطر علت های متعددی باشد. ابتدا باید توجه کنیم که دقیقا کدام قسمت یخچال دچار اختلال و خرابی شده است. به طور مثال اگر یخچال صدای زیاد و غیر عادی دارد احتمالات مختلفی را باید در نظر بگیریم. صدای غیر عادی یخچال می تواند نشان دهنده معیوب بودن موتور باشد.

البته احتمال دیگری هم وجود دارد و آن این است که صدا ناشی از شل شدن اتصالات موتور به شاسی باشد. در این میان دو حالت خوش بینانه وجود دارد که خرابی یخچال را بسیار سطحی می کند. مثلا صدای زیاد از تراز نبودن یخچال و یا مشکلی مربوط به فن یخچال باشد.

برای تعمیر یخچال در منزل با ما تماس بگیرید.

علت کار نکردن دیفراست نکردن یخچال

بعضی اوقات یخچال زیاد برفک می زند و ما را نگران می کند. درباره یخچال های قدیمی اگر یخچال در مکان گرم و مرطوب باشد برفک می زند. چرا که با هر بار باز و بسته کردن در آن حجم زیادی از رطوبت به دستگاه وارد می شود. احتمال دیگری که در این ¬باره وجود دارد این است که لاستیک های چسبیده به دور در خراب شده اند. هیچ جای نگرانی نیست چون دفرمه شدن در با سشوار و آب جوش حل می شود و به حالت اول برمی گردد. تنها در حالتی لاستیک ها بلا استفاده اند که پاره شده باشند. پس در صورت پارگی لاستیک ها باید عوض شوند.

علت این موضوع در یخچال های جدید، دیفراست نکردن یخچال است که با تعمیر یا تعویض آن از شر برفک یخچال راحت می شوید. از مهم ترین بخش های سیستم دیفراست، المنت است. همه ما بارها نام این قطعه مهم به گوشمان خورده است. اگر المنت خراب شود، برفک ها از بین نمی روند. خرابی ترموفیوز یا همان فیوز حرارتی که وظیفه آن چک کردن دمای یخچال است، از دیگر علل دیفراست نکردن یخچال به شمار می رود. هم چنین در نظر داشته باشید که اگر سنسور یا تایمر سیستم دیفراست هم خراب شود، این بخش به خوبی فعالیت نمی کند یا از کار می افتد.

خدمات تعمیرات لوازم خانگی در تهران تنها با یک تماس

علت کار نکردن دیفراست نکردن یخچال-کاروسرویس
علت خنک نکردن یخچال

اگر بخواهیم از یک بخش مهم و کلیدی یخچال شروع کنیم خوب است به سراغ موتور یخچال برویم. میدانید که کمپرسور وظیفه خنک سازی فضای داخلی یخچال را دارد. در واقع اگر موتور یخچال نباشد یخچالی هم نیست. چون ویژگی یخچال همین سرما دهی آن است که بر عهده موتور یخچال می باشد.

گاهی کویل¬های کندانسور کثیف میشوند. با کثیفی آنها، گرما به خوبی از بین نخواهد رفت؛ در نتیجه یخچال به درستی خنک نمی شود و عملکرد آن نامطلوب است. جالب است بدانید که گاهی این موضوع سبب میشود که یخچال از کار بیفتد. این قطعه در پشت یخچال قرار دارد و میتواند سبب خرابی یخچال شود.

 

خرید قطعات یخچال

علت خنک نکردن یخچال-کارینوتک
علائم خرابی موتور یخچال

موتور یخچال درست در پشت و پایین یخچال قرار دارد که به رنگ سیاه است. خرابی موتور دستگاه را میتوان از خاموش شدن ناگهانی و یا روشن نشدن دستگاه فهمید. نشانه دیگر این است که هرزمان یخچال را به برق می زنید، فیوز می پرد یا بوی سوختگی به مشام می رسد. اگر مشکلی از این قبیل رخ داد و شک کردید که عیب از موتور است؛ نیاز است که هرچه زودتر ایرادیابی را شروع کنید. پس از عیب یابی می توانید اقدام به تعمیر و یا تعویض موتور یخچال خود کنید.

علائم خرابی موتور یخچال-کارینوتک
علائم خرابی ترموستات یخچال

در برخی از موارد، خرابی یخچال به دلیل معیوب بودن ترموستات است. گاهی اوقات قطعه ترموستات دچار اختلال میشود. وظیفه ترموستات تنظیم دمای محفظه داخلی یخچال است. ترموستات به کمپرسور دستور می دهد و با این کار روشن و خاموش شدن آن را مدیریت می کند. اگر این قطعه خراب شود طبیعی است که این چرخه بهم می خورد و عملکرد یخچال نادرست میشود. اگر یخچال بی وقفه روشن بماند، برفک زیادی درست شود، یا دمای یخچال زیاد باشد یعنی ترموستات خراب است.

علائم خرابی ترموستات یخچال-کاروسرویس
علائم خرابی برد یخچال

در یخچال های جدید که صفحه هوشمند دارد، اگر برد خراب شود، هشداری به صورت کد بر روی صفحه هوشمند نقش می بندد. برای اینکه بدانید که کدی مربوط به خرابی برد یخچال شماست، برند آن را در اینترنت جستجو کنید.

اگر با وجود اطمینان از صحت کابل برق، باز هم یخچال روشن نمی شود، احتمالا ایراد از برد است. اگر یخچال شما صدای عجیب و غریبی دارد. به طوری که این صدا برای شما ناآشناست، باز هم اشکال از برد است.
باید به اطلاعتان برسانیم که مدت زمان فراز و فرود سرعت فن حدود یک دقیقه است. اگر بیش از این مقدار طول بکشد و صدای ناخوشایندی نیز به گوش برسد، برد خراب شده است.

علائم خرابی برد یخچال-کاروسرویس