راهنمای کامل قفل لباسشویی سامسونگ-کارو سرویس

راهنمای کامل قفل لباسشویی سامسونگ

قفل لباسشویی سامسونگ و نمایش آن بر روی پنل لباسشویی به این معناست که درب قفل شده است. وظیفه‌ قفل کردن درب لباسشویی بر عهده‌ میکروسوئیچ درب است. میکروسوئیچ، کلید یا سوئیچ حفاظتی است که کنترل، ایمنی، قطع و وصل کردن برق در مدارهای الکتریکی را بر عهده دارد.

در ماشین لباسشویی سامسونگ مشابه برندهای دیگر، میکروسوئیچ کنار درب لباسشویی قرار دارد. تا زمانیکه درب لباسشویی کامل بسته نشده است میکروسوئیچ اجازه شروع به کار لباسشویی را نمی دهد. زمانیکه درب بسته شد، فشار کمی به ضامن میکروسوئیچ وارد می شود و کنتاکت‌های الکتریکی جابجا می‌شوند. در نهایت ماشین لباسشویی شروع به کار می‌کند.

 

برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران با ما تماس بگیرید

 

گاهی علامت قفل را روی پنل ماشین لباسشویی سامسونگ می‌بینید. این موضوع به چه علت اتفاق می‌افتد و چگونه رفع می‌شود؟

مجموعه «کاروسرویس» در زمینه تعمیرات انواع لوازم خانگی فعالیت می کند. اگر نیاز به مشاوره دارید یا لوازمی مانند لباسشویی و… نیاز به تعمیر دارند می توانید با این مجموعه تماس بگیرید.

 

علت قفل شدن لباسشویی سامسونگ

زمانیکه تنظیمات را انجام دادید و درب لباسشویی را بستید میکروسوئیچ یا قفل لباسشویی فعال می‌شود. در نتیجه دستگاه شروع به کار می‌کند، اما علامتی نمایش داده نمی شود. اگر روی پنل یا صفحه‌ علامت قفل را دیدید یعنی درب لباسشویی باز نمی‌شود. سه دلیل برای نمایش علامت قفل لباسشویی بیان شده است:

 • قفل کودک: با استفاده از تنظیمات دکمه قفل کودک فعال شده است. به این معنی که تمام کلیدها (به جز دکمه‌ power) غیرفعال می‌شوند. این آپشن در تمام مدل‌ها و سری‌های لباسشویی هوشمند فعال است. مناسب خانه‌هایی که فرزند کوچک و بازیگوش دارند. برای غیرفعال کردن آن می‌توانید به دفترچه راهنمای لباسشویی مراجعه کنید.
 • برد الکترونیکی لباسشویی: دچار مشکل شده و خراب است. ابتدا قبل کودک را غیر فعال کنید، اگر باز هم علامت قفل لباسشویی سامسونگ برطرف نشد به این معنی است که برد نیاز به تعمیر دارد.
 • میکرو سوئیچ: خراب شده است. در واقع همان قفل درب است، اگر خراب شد در باز نمی شود و علامت قفل نمایش داده می‌شود.

شاید مفید باشد: علت کف نکردن لباسشویی

علت قفل شدن لباسشویی سامسونگ-کارو سرویس

 

علت چشمک زدن قفل لباسشویی سامسونگ 

ممکن است گاهی اوقات در زمان بستن درب و انجام تنظیمات، چشمک زدن قفل لباسشویی سامسونگ را دیده باشید. چه زمانی و به چه علت چشمک زدن قفل لباسشویی مشاهده می‌شود:

 • اگر درب به درستی بسته نشده باشد، به طور مثال لاستیک دور درب خراب و مانع بسته شدن درب می شود.
 • گاهی اتصال، بین قلاب درب لباسشویی و میکروسوئیچ برقرار نمی شود، در این صورت نیز چشمک زدن قفل لباسشویی را مشاهده می کنید.
 • ممکن است شما درب را کامل بسته باشید اما باز هم این علامت را می‌بینید. به این معنی است که میکروسویچ خراب شده و باید عیب یابی و تعمیر شود.

شاید لازم باشد: دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی

علامت کلید قرمز روی ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر شما یا والدین در زمان روشن کردن لباسشویی قصد فعال کردن قفل لباسشویی سامسونگ دارید به راحتی با فشردن دکمه‌ child luck فعال می‌شود. زمانی که قفل کودک را فعال کنید کلید قرمز بر روی پنل ظاهر می‌شود. البته گاهی نیز علامت قفل قرمز نشان داده می‌شود که این موضوع در مدل ها و سری‌های مختلف متفاوت است.

علامت کلید قرمز روی ماشین لباسشویی سامسونگ-کارو سرویس

نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

نحوه‌ تعویض قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ شرح داده می‌شود، اما به این معنا نیست که خودتان اقدام به تعویض یا تعمیر آن کنید. بلکه در صورت خرابی باید با تعمیرکار تماس بگیرید. نحوه تعویض شامل مراحل زیر است:

 • دو شاخه‌ لباسشویی را از برق بکشید و لباسشویی را به فضای باز منتقل کنید.
 • سپس پیچ براکت پشت لباسشویی را باز کرده و پنل را از قسمت بالا یا جلوی لباسشویی بردارید.
 • لاستیک یا تسمه‌ دوره درب را جدا کنید و پیش درب را باز کنید. درب لباسشویی باز می‌شود.
 • 2 پیچ در دو طرف قفل که نزدیک دیگ است را باز کرده و قفل سوییچ را جدا کنید.
 • نحوه‌ جای گذاری اولیه فراموش نشود.
 • سپس قفل جدید را جایگزین کنید، پیچ‌ها را بسته و درب را ببندید.
 • تمام مراحل قبل را به صورت معکوس انجام دهید.

شاید مفید باشد: علت های تخلیه نشدن آب لباسشویی

نحوه باز کردن قفل درب

در برخی موارد ممکن است که درب ماشین لباسشویی سامسونگ قفل شده باشد و به اصطلاح گیر کرده است. در این شرایط مشکل از قفل است. در این زمان باید اقداماتی را برای باز شدن قفل لباسشویی انجام دهید. نحوه باز کردن قفل درب لباسشویی:

 • قفل درب ماشین لباسشویی از نوع حرارتی است و 2 دقیقه بعد از خاموش شدن باز می‌شود. اگر باز نشد 5 دقیقه بعد از خاموش شدن دوباره امتحان کنید.
 • اگر مجددا باز نشد چند ضربه‌ آرام با کف دست به قسمتی که قفل پشت آن قرار دارد بزنید. اگر به سختی باز شد یا گیر کرد قفل آن را تعویض نمایید.
 • اگر مجددا باز نشد برای باز شدن از ضامن دستی استفاده کنید و در را باز نمایید، سپس در اولین فرصت آن را تعویض کنید.

 

نحوه باز کردن قفل درب لباسسشویی سامسونگ-کارو سرویس

نتیجه گیری

استهلاک لوازم خانگی یک امر اجتناب ناپذیر است. در ماشین لباسشویی سامسونگ قطعات متعددی با یکدیگر در ارتباط هستند که باعث باز یا بسته شدن درب و اجرای برنامه های دیگر می شوند. اگر قطعه ای از لباسشویی مانند میکروسوئیچ دچار خرابی شد بهتر است با یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

مجموعه تخصصی تعمیرات لوازم خانگی «کاروسرویس» دارای کادر متخصص و آموزش دیده است. آنها در زمینه تعمیرات انواع لباسشویی با برند های مختلف آشنایی کامل دارند. تمام خدمات در این مرکز با بالاترین کیفیت انجام می شوند زیرا رضایت مشتری هدف اول ماست.