روشن نشدن ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

علتهای روشن نشدن ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از لوازم خانگی می‌باشد که امروزه در تمامی خانه‌های مدرن پیدا می‌شود. اگر شما ماشین ظرفشویی دارید و این دستگاه با مشکل روبرو شده است، پس به جای درستی مراجعه کرده‌اید. در این مقاله قصد داریم شما را با مهم‌ترین دلایل کار نکردن ماشین ظرفشویی آشنا کنیم. برای این کار ابتدا قطعات دچار خرابی را به شما معرفی می‌کنیم و سپس علل خرابی قطعه را بررسی می‌کنیم.

برای اعزام سرویسکار لوازم خانگی با ما تماس بگیرید.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

هر مدل ماشین ظرفشویی از قطعاتی اصلی و مشابه هم تشکیل شده و در ادامه تجهیزات آپشنال نیز روی آنها نصب شده تا کارایی محصول بهتر شود. معمولا کار نکردن ماشین ظرفشویی به علت ایراد در قطعات اصلی و مشترک دستگاه اتفاق میفتد در ادامه به بررسی مهم‌ترین قطعات خراب شده در ماشین ظرفشویی می‌پردازیم.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران با کارشناسان ما در ارتباط باشید

خرابی سنسور یا قفل درب

شایع ترین دلیل کار نکردن ماشین ظرفشویی ، خرابی قفل درب می‌باشد. لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی که دارای محفظه‌ای هستند تا آب را نگهداری کنند، قطعه‌ای به عنوان قفل درب دارند. قفل در ماشین ظرفشویی به گونه‌ای است تا در ماشین را به صورت بسیار محکم ببندد تا هنگام شست و شو امکان باز شدن درب وجود نداشته باشد.مکانیسم عمل این قفل‌ها معمولا یکسان است و در مدل‌های مختلف تفاوتی ندارد.

اما ممکن است محل نصب این قطعه در مدل‌های مختلف متفاوت باشد یا حتی ظاهری نسبتا متفاوت داشته باشد. ایرادات این قطعه معمولا به علت نگهداری نامناسب از در ماشین اتفاق می‌افتد. برای مثال محکم بستن در ماشین ظرفشویی، باز و بسته کردن‌های متوالی، باز گذاشتن در ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی و همچنین ایرادات قطعات دیگر ممکن است سبب خرابی این قطعه شود.

از دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی چه میدانید

در ماشین‌های ظرفشویی جدید، این قفل به سنسور یا سنسورهایی متصل است. وظیفه‌ی این سنسورها اجازه شست و شو دادن به دستگاه می‌باشد. در واقع این سنسورها پس از اطمینان از قفل بودن درب دستگاه پیامی را به برد دستگاه ارسال می‌کنند تا اجازه‌ی شست و شو صادر شود. بنابر این خرابی سنسور یا حتی قطع شدن راه ارتباطی بین سنسور و برد دستگاه از فعالیت ماشین ظرفشویی‌تان جلوگیری خواهد کرد.

خرابی در ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

 

خراب بودن برد ماشین ظرفشویی

برد دستگاه شما، نقش مغز در بدن انسان را دارد. این به آن معناست که برد دستگاه تمامی فرمان‌های ماشین ظرفشویی را دریافت، پردازش و ارسال می‌کند. از وظایف دیگر برد، نشان دادن خطاهای دستگاه روی صفحه نمایشگر است تا کار تعمیرکاران بسیار راحت شود. ایرادات برد دستگاه از مهم‌ترین علل کار نکردن ماشین ظرفشویی است. از آنجا که برد دستگاه ارزشمندترین قطعه دستگاه می‌باشد،

مقاله خرابی ماشین ظرفشویی را از دست ندهید

باید توسط متخصصین کاربلد بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. ما اکیدا توصیه میکنیم که در صورتی که مهارت و تجربه‌ی کافی ندارید تحت هیچ عنوان این قطعه را دستکاری نکنید. مهم ترین علت خرابی برد ماشین ظرفشویی، اتصالی دستگاه است. به همین علت توصیه می‌کنیم که برای ماشین ظرفشویی خود حتما یک سه راهی محافظ تهیه کنید تا در صورت وجود داشتن ایرادات ولتاژی، به دستگاه شما آسیب جدی نرسد.

البته توجه داشته باشید که ممکن است مشکلات از خود برد نباشد، بلکه از سیم کشی دستگاه باشد. در این صورت نیازی به تعویض برد نیست و صرفا بررسی اتصالات و تعمیرات سیم‌ها کفایت می‌کند. حتما پس از تعمیرات از اتصال سیم‌ها به جای درست و مرتب بودن آنها اطمینان کافی کسب نمایید.

خراب بودن برد ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

خرابی فیوز حرارتی

فیوز حرارتی یا ترمو فیوز از جمله قطعاتی است که ممکن است سبب کار نکردن ماشین ظرفشویی شود. وظیفه‌ی اصلی این قطعه محافظت از برد دستگاه شما می‌باشد. مکانیسم عمل این قطعه به این صورت است که با استفاده از سنسورهای دمای دستگاه را اندازه می‌گیرد و در صورت خطرناک بودن دمای دستگاه، جریان را به برد و موتور دستگاه قطع می‌کند تا دستگاه خنک شود. در بیشتر مواقع علت اصلی خرابی این قطعه، نوسان برقی و ولتاژ الکتریکی بالا می‌باشد که به سادگی و با استفاده از یک سه راهی محافظ می‌توانید جلوی این اتفاق را بگیرید.

البته سوختن این قطعه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در برخی موارد دیده شده که با دفعات استفاده زیاد نیز این قطعه سوخته باشد. این اتفاق به علت بالا رفتن دمای ماشین ظرفشویی به مقدار بیش از حد رخ می‌دهد. برای تعمیر این قطعه باید ابتدا از تعمیرکار بخواهید تا فیوز جدیدی را به جای فیوز سوخته و قدیمی نصب کند. همچنین باید علت سوختن فیوز نیز مشخص شود تا در صورتی که ایراد در قطعات دیگر باعث بروز مشکل شده، ایرادات آن قطعه نیز رفع شود.

 

خرابی فیوز حرارتی ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

نتیجه گیری

در آخر لازم به ذکر است که تعمیر کردن لوازم خانگی برقی کاری بسیار تخصصی است. پس بهتر است در صورت بروز هرگونه ایرادی در ماشین ظرفشویی خود با افراد متخصص تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما کادر تعمیرات کارو سرویس می‌باشد. تعمیرکاران این شرکت تجربه‌ی زیادی در خصوص تعمیرات لوازم خانگی از جمله ماشین ظرفشویی دارند. این ویژگی به شما اطمینان می‌دهد تا بالاترین کیفیت ممکن از خدمات تعمیرات را برای دستگاه خود دریافت کنید.