علتهای خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

علت های خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی یکی از مشکلات اساسی است که اغلب افراد از آن شکایت دارند. حال ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص این موضوع مهم صحبت‌هایی داشته باشیم. موارد مختلفی وجود دارند که ممکن است باعث بروز چنین مشکلاتی شوند. هر چه که هست مشکل در قسمت‌های داخلی ماشین ظرفشویی است که ممکن است بحث تعمیر لوازم خانگی را به میان می‌کشد.

اما گاهی اوقات هم رعایت چند نکته جزئی مانند چیدن درست ظروف، باعث حل شدن مسئله خواهد شد. مواردی مانند ایراد در ترموستات، خراب شدن فن تهویه، تنظیمات نامناسب برنامه و در نهایت خرابی المنت مهمترین مواردی هستند که باعث این مشکل می‌شوند.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل با ما تماس بگیرید

علت های خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

ترموستات ظرفشویی ایراد دارد

ترموستات یکی از قطعات اصلی در ماشین‌های ظرفشویی است. گرم شدن آب در داخل ماشین ظرفشویی بر عهده این قطعه است.  اگر مشکلی در عملکرد این قطعه بسیار مهم به وجود آید، المنت به طور اتوماتیک خاموش شده و پروسه خشک کردن ظروف ناتمام خواهد ماند. علاوه بر خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، اگر مشکلاتی مانند چرب ماندن ظروف، عدم گرمای آب، سردی و یا گرمی بیش از حد آب و توقف تایمر را مشاهده کردید به خرابی ترموستات اطمینان داشته باشید.

اگر با چنین مشکلاتی برخورد کردید بهتر است تعمیر آن را به افراد و مجموعه‌های کاردان و متخصص بسپارید. یکی از مجموعه‌های فعال در زمینه خدماتی، مجموعه کارو سرویس است که با به کارگیری تکنسین‌های دارای تخصص توانسته رضایت مشتریان و متقاضیان عزیز را جلب نموده و مشکلات آنها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل کند.

شاید دوست داشته باشید: علت های روشن نشدن ماشین ظرفشویی

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

نحوه قرار دادن ظروف

احتمالا با خود فکر کنید که قرار دادن ظرف‌های کثیف در ماشین هیچ ارتباطی با خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی نداشته باشد. اما اینطور نیست. اگر نحوه قرارگیری آنها مناسب و منظم نباشد امکان اینکه به صورت مطلوب خشک نشوند، وجود دارد. برای این کار بهتر است ظروف بزرگ را در گوشه ماشین قرار داده و با توجه به سایز ظرف‌ها آنها را از بزرگ به کوچک به صورت مرتب قرار دهید. اگر ظروف بزرگتری مانند تابه دارید آنها را در قسمت پایین قرار دهید. جای لیوان و استکان در بخش بالا است. البته قرار دادن استکان‌ها طوری که لبه آنها رو به پایین باشد ضروری است. در نهایت توجه به فاصله بین ظروف باعث می‌شود تا آنها تماسی با هم نداشته باشند.

مقاله علتهای آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی را از دست ندهید

خرابی موتور فن تهویه ظرفشویی

این قطعه تاثیر بالایی در خشک کردن ظروف داخل ماشین لباسشویی دارد. اگر این قطعه از کار بیفتد شما شاهد خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی خواهید بود. علاوه بر این، خرابی این قطعه باعث شنیده شدن سر و صدای زیاد از ماشین ظرفشویی می‌شود. عملکرد فن تهویه به این صورت است که پس از گرم شدن آب، بخار به داخل قسمت‌های ظرفشویی انتقال پیدا می‌کند. این بخار باعث عملکرد بهتر خشک شدن ظروف خواهد شد. در صورتی که دریچه، پلمپ شده و یا فن خراب شود، مشکلات متعددی برای ظرفشویی به وجود می‌آید که خشک نشدن ظروف یکی از آن مشکلات است.

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

تنظیمات نادرست

گاهی اوقات ممکن است که شرکت تولید کننده به صورت پیش فرض برنامه‌های ماشین ظرفشویی را تنظیم نکرده باشد. در این صورت خشک شدن ظروف در ماشین لباسشویی نیز، اتفاق نخواهد افتاد. برای اینکه بتوانید این مشکلات را رفع کنید. می‌توانید با مشاوران متخصص در این زمینه وارد ارتباط شوید. اگر نیاز به دریافت راهنمایی‌های در این خصوص داشته باشید با مجموعه کارو سرویس تماس گرفته و مشکل خود را با آنها در میان بگذارید. ارائه توضیحات کافی درباره برنامه‌هایی که خشک کن دارند بر عهده ما است.

مقاله جامع خرابی ماشین ظرفشویی میتوانید به شما در این زمینه بیشتر کمک کند

خرابی المنت

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ممکن است به دلیل خرابی المنت باشد. المنت یک قطعه مهم است که از طریق برق اقدام به گرم کردن آب داخل ماشین ظرفشویی می‌کند. درست است که اندازه کوچکی دارد ولی در حقیقت، کار بزرگی انجام می‌دهد. وجود این المنت حرارتی در کف ماشین‌های ظرفشویی باعث خشک شدن ظروف می‌شود. اگر این قطعه کاربردی نتواند کار خود را به درستی انجام دهد، شما نیز، رضایت کاملی از خشک کردن ظروف موجود در ماشین ظرفشویی نخواهید داشت. علاوه بر عدم خشک شدن، نتیجه شستشو نیز، رضایت بخش نخواهد بود.

به عنوان مثال، ممکن است چربی‌ها و آلودگی‌های روی ظروف به خوبی تمیز نشوند. گاهی رسوب بیش از حد باعث خرابی المنت می‌شود. برای اینکه چنین مشکلاتی به وجود نیاید، توصیه می‌شود که در سال دو بار از جرم گیرهای مناسب برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

برای اینکه بدانید این قطعه وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهد یا خیر. بهتر است دوشاخه ماشین ظرفشویی را از پریز جدا کنید. سپس با احتیاط، و با استفاده از یک مولتی‌متر المنت را مورد بررسی قرار دهید. برای اینکه بتوانید دسترسی آسان‌تری داشته باشید خارج کردن پنل از قسمت زیرین ماشین ظرفشویی مهمترین کار است. البته چک کردن وضعیت سیم‌ها و ترمینال نیز، ضرورت دارد. اگر مشکلی در این قسمت مشاهده کردید بهتر است با مشاوران کارو سرویس تماس بگیرید تا آنها برای تعویض و یا تعمیر آن اقدام کنند.تعمیر لوازم خانگی در تهران را به ما بسپارید