علت کم شدن قدرت مکش جاروبرقی-کار و سرویس

علت کم شدن قدرت مکش جاروبرقی

جاروبرقی یکی از وسایل پرکاربرد هر خانه به شمار می رود. امروزه جارو کردن به صورت دستی کاری سخت و طاقت فرسا محسوب می شود. با توجه به این که این دستگاه پرکاربرد است ممکن است دچار خرابی شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی اتفاق بیفتد کم شدن مکش آن می باشد. دلایل زیادی وجود دارد که می تواند علت کم شدن مکش جاروبرقی باشد. برای رفع این مشکل راهکارهای مختلفی وجود دارد. در این  مقاله می خواهیم آن را بررسی نماییم.

برای تعمیرات لوازم خانگی آنلاین با ما تماس بگیرید

علت کم شدن قدرت مکش جاروبرقی

وجود مشکل در کیسه جاروبرقی

یکی از دلایلی که ممکن است سبب کم شدن مکش جاروبرقی شود، تمیز نکردن کیسه و فیلتر دستگاه می باشد. کیسه و فیلتر جاروبرقی در عملکرد جاروبرقی تاثیر زیادی دارند. برای مثال اگر فیلتر جاروبرقی کثیف یا خراب باشد، مکش آن به خوبی عمل نخواهد کرد.

همین مسئله برای کیسه دستگاه نیز صدق می کند. شما باید بعد از دو سه بار استفاده از جاروبرقی، کیسه آن را بررسی نمایید. اگر فیلتر آن را تمیز یا تعویض کنید، جاروبرقی شما بازیابی خواهد شد. این نکته را به یاد داشته باشید برخی از جاروبرقی ها کیسه ندارند و شما باید محفظه آن را خالی نمایید.

 تعمیر جاروبرقی در منزل خود را به ما بسپارید

 

علت کم شدن قدرت مکش جاروبرقی-کار و سرویس

گرفتگی پارویی

گرفتگی پارویی نیز می تواند علت کم شدن مکش جاروبرقی باشد. گاهی اوقات ممکن است یک تکه پارچه یا مقدار زیادی گرد و غبار در زیر پارویی دستگاه جمع شود و مسیر هوا را تا حد زیادی مسدود نماید. در این مواقع پارویی را از لوله تلسکوپی جاروبرقی جدا نمایید و مسیر هوا را باز نمایید.

مقاله عیب یابی جاروبرقی را از دست ندهید

انسداد یا پارگی لوله خرطومی جاروبرقی

انسداد یا پارگی لوله خرطومی نیز می تواند دلیلی برای کم شدن مکش جاربرقی باشد. به این ترتیب که ممکن است تکه ای پارچه از پارویی دستگاه عبور نماید و در لوله خرطومی گیر کند. همین گیر کردن در لوله خرطومی جاروبرقی می تواند دلیلی برای کم شدن مکش دستگاه باشد. در این مواقع لوله را باز کنید و مطمئن شوید که مسیر لوله ها کاملا باز شده است.

کثیف شدن فیلتر هوا

یکی دیگر از دلایل مهمی که در بیشتر جاروبرقی ها نیز دیده می شود و سبب کم شدن مکش می شود، کثیف شدن فیلتر هوا می باشد. اگر فیلتر هوای دستگاه کثیف شده باشد، قطعا بازدهی و عملکرد جاروبرقی پایین می آید و همچنین مکش دستگاه کم می شود. برای حل این مشکل سعی کنید فیلتر هوای دستگاه را تمیز یا تعویض نمایید. در صورت حل کردن این مشکل به احتمال زیاد مکش به حالت اولیه خود بر می گردد.

کثیف شدن فیلتر هوا جاروبرقی-کارو سرویس

مسدود شدن سر جاروبرقی

لوله جاروبرقی یکی از اصلی ترین اجزاء جاروبرقی به شمار می رود. زیرا آشغال ها از آن عبور می کنند و اگر این لوله مسدود شود، مکشآن کم خواهد شد. البته مسدود بودن تنها مشکل لوله های جاروبرقی نیست و ممکن است این لوله ها دارای شکستگی و یا سوراخ باشند. این شکستگی و سوراخ باعث می شود تا دستگاه انرژی زیادی را  هدر دهد و مکش جاروبرقی نیز کاهش یابد. برای حل این مشکل باید لوله را تعمیر یا تعویض نمایید.

خراب شدن موتور جاروبرقی

خراب شدن موتور جاروبرقی نیز می تواند یکی دیگر از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی باشد. اگر مشاهده کردید که موتور آن صداهای غیر طبیعی دارد یا جاروبرقی داغ می شود و بوی سوختگی می دهد، به احتمال زیاد موتور دستگاه آسیب دیده است و بهتر است دیگر از آن استفاده نکنید تا تعمیر شود.

تعمیر کردن موتور جاربروقی کاری نیست که شما بتوانید در خانه انجام دهید و نیازمند افراد متخصص و ماهر هستید. مجموعه ما یعنی کارو سرویس با ارائه کلیه خدمات مربوط به تعمیرات لوازم خانگی در خدمت شما عزیزان می باشد.

خراب شدن خراب شدن موتور جاروبرقی -کار رو سرویس

تمام شدن طول عمر جاروبرقی

اگر دارای یک جاروبرقی بسیار قدیمی هستید و هنوز در حال استفاده از آن هستید، کم شدن مکش جاروبرقی امری بسیار طبیعی می باشد. به طور کلی شاید بتوانید با عوض کردن فیلتر و کیسه هوا مقداری عملکرد ان را بهبود بخشید. اما مکش آن به حالت اولیه خود برنخواهد گشت.

استفاده نادرست از جاروبرقی

به طور کلی باید روزانه یک الی دو بار از جاروبرقی خود استفاده کنید در غیر این صورت بازدهی دستگاه شما کاهش خواهد یافت. استفاده بیش از حد از جاروبرقی علاوه بر زیاد شدن مصرف برق و انرژِی موجب کوتاه شدن عمر آن نیز می شود. به همین ترتیب مکش نیز کاهش خواهد یافت.

 

نتیجه:

در این بخش سعی کردیم علت کم شدن مکش جاروبرقی را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین راه حل های برای حل این مشکلات مطرح کردیم. شما می توانید با کمی رسیدگی به آن مشکلاتش را حل نمایید و عملکرد آن را بهبود بخشید. اگر لوازم خانگی شما نیاز به تعمیر داشت می توانید با مجموعه ما یعنی کارو سرویس ارتباط برقرار کنید تا تعمیر لوازم خانگی شما در کمترین زمان ممکن انجام شود.