نحوه استفاده از قرص، ژل، نمک و مایع ظرفشویی-کارو سرویس

نحوه استفاده از قرص، ژل، نمک و مایع ظرفشویی

تمیزکننده ظرفشویی با توجه به نوع کاربرد تنوع زیادی دارد. ماشین ظرفشویی بسیار پرکار و فعال است، بخصوص بعد از یک وعده غذایی بزرگ. شما انتظار دارید ماشین ظرفشویی، ظرفها را تمیز، براق، درخشان و بدون لکه به شما تحویل دهد. البته شما هم باید به ماشین ظرفشویی رسیدگی کنید تا بوی بد نگیرد، کثیف نشود و قطعات آن رسوب نگیرد. در این صورت شما باید از بهترین قرص، ژل، نمک و جلا دهنده ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

برای اینکه ماشین ظرفشویی همیشه مثل ساعت کار کند باید حداقل ماهی یکبار به طور کامل آن را تمیز کنید. قسمت بیرونی، داخلی و همچنین فیلتر را همیشه تمیز نگه دارید و از خوشبوکننده و ضدعفونی کننده‎های استاندارد استفاده کنید.

مجموعه «کاروسرویس» یک مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی است که از تکنسین‎های متخصص تشکیل شده است. در صورتی که لوازم خانگی شما دچار مشکل شد می‎توانید به ما اطمینان کنید. افتخار ما اعتماد شماست.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران با ما تماس بگیرید

نحوه استفاده از مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

یکی از مهمترین و موثرترین تمیزکننده ظرفشویی جلادهنده‎ها هستند. جلادهنده‌ها به هیچ وجه به ماشین ظرفشویی آسیب نمی‌زنند. مایع جلادهنده باعث براق‎تر شدن ظروف و سریع‎تر خشک شدن آنها می‎شود. زمانیکه جلادهنده روی ظروف بنشیند قطرات آب زودتر از روی ظروف لیز خورده، محو و خشک می‎شوند. همچنین جای قطرات آب روی ظروف بعد از خشک شدن باقی نمی‎ماند.

باید در نحوه استفاده از جلادهنده ماشین ظرفشویی دقت لازم را به خرج دهید. هرگز جلادهنده را مستقیم درون خود دستگاه نریزید. جلادهنده را زمانی اضافه کنید که بر روی نمایشگر، چراغ ستاره روشن شود. در مراحل آخر که ظرف‌ها خشک می‎شوند مایع جلادهنده روی آنها پاشیده می‎شود. نحوه ریختن جلادهنده با توجه به برند ظرفشویی متفاوت است. درب را که باز کنید، روی درب یک مخزن می‎بینید که روی آن علامت ستاره است. آن را باز کرده و پر ‎کنید. جلادهنده ظروف شیشه‎ای و چینی را براق‎تر و درخشانتر می‎کند.

تعمیر لوازم خانگی در منزل را به ما بسپارید

نحوه استفاده از مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

گزینه دیگری که به عنوان تمیزکننده ظرفشویی پیش روی شماست، قرص ماشین ظرفشویی است. قرص ظرفشویی دارای مواد فعال کننده و آنزیمی اند که یک حالت نهفتگی دارند. زمانی که با آب ترکیب شوند فعال شده و موادی مانند پروتئین‌ها و چربی‌ها که دیرتر پاک می‎شوند را به راحتی محو می‎کنند. همچنین سختی آب را کم کرده و مانع ماندن نمک یا رد خشک شدن قطرات آب می‎شود.

ممکن است پلاستیک دور قرص از نوعی باشد که در آب حل می‎شود یا آب به آن نفوذ می‌کند. باید با همان پوشش درون جای قرص قرار دهید. بر روی برخی از آنها علامت قیچی است، یک طرف آن را برش داده و درون جای قرص بگذارید. همچنین می‎توانید یک طرف بدنه قرص را شکاف (تیغ) داده و درون جای قرص قرار دهید. اگر میخواهید قرص بیشتر اثر کند می‎توانید آن را درون یک ظرف یا سبد بگذارید و آن را کف ماشین ظرفشویی قرار دهید. زیرا کف پر از آب می‎شود و آن را حل می‎کند.

شاید مفید باشد:کد خطاهای ماشین ظرفشویی بوش

 

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

نحوه استفاده از ژل ماشین ظرفشویی

تعداد و تنوع تمیزکننده ظرفشویی باعث می‎شود که گزینه‎های بیشتری برای انتخاب پیش روی شما باشید. ژل ظرفشویی مانند مایع ظرفشویی است، به راحتی داخل آب حل می‎شود و جایگزین مناسبی برای پودر یا مایع ظرفشویی می‎باشد. می‎توانید با توجه به زیاد یا کم بودن ظروف مقدار لازم را درون مخزن بریزید. در نتیجه به اندازه دلخواه کف ایجاد کرده و ظروف را به خوبی می‎شوید.

نحوه ریختن ژل به این صورت است که درب ظرفشویی باز می‎کنید. قسمت مربع شکلی بر روی درب قرار دارد. یکی از آنها مخزن جلادهنده و دیگری مخصوص ژل و قرص ظرفشویی است. به میزان دلخواه درون آن ژل بریزید و درب را ببندید. به صورت خودکار و در زمان معین، ژل به روند شستشو اضافه می‎شود.

شاید دوست داشته باشید:ریست انواع ماشین ظرفشویی

 

نحوه استفاده از ژل ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نوع دیگری از تمیزکننده ظرفشویی که مختص دستگاه است «نمک ظرفشویی» نام دارد. سدیم موجود در نمک ظرفشویی سختی آب را جذب می‎کند، همچنین آب را نرم کرده و مانع ایجاد رسوب می‎شود. در ماشین ظرفشویی نیز قطعه‌ای به نام رزین وجود دارد که سختی آب را می‎گیرد. این رزین نیز بعد از مدتی رسوب می‎گیرد و کثیف می‎شود که نیاز به شستشو دارد. نمک ظرفشویی باعث شستن رزین نیز می‎شود. چراغ مخصوص آن با علامت S (Salt) نشان داده می‎شود. محل ریختن آن در کف ظرفشویی و سمت چپ است. با یک قیف، نمک را درون مخزن بریزید. باید 2 تا 3 سانتیمتر از مخزن خالی باشد. زمانی که آب سختی کمی داشته باشد در اجزای مختلف مثل آبپاش ها، فیلتر و… رسوب ایجاد نمی‎شود. اگر سختی آب لوله کشی زیاد باشد از نمک بیشتری استفاده کنید. به دو دلیل از نمک ظرفشویی استفاده می‎شود:

• مواد شوینده در آب نرم عملکرد بهتری دارند، بنابراین نمک می‎تواند به تمیز شدن بهتر ظرف‎ها کمک کند.
• آب سخت به مرور زمان باعث کدر شدن ظروف می‎شود، همچنین املاح موجود در آب، داخل ماشین ظرفشویی و قطعات آن رسوب می‎شوند (آهک).

شاید کاربردی باشد:علت های خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

 

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی-کارو سرویس

 

نتیجه گیری

در زمان استفاده از تمیزکننده‎های ماشین ظرفشویی باید چند نکته مهم را رعایت کنید:

  •  از تمیزکننده‌ها به میزان استاندارد استفاده کنید.
  •  ژل و قرص ظرفشویی جایگزین مناسبی برای پودر ظرفشویی هستند.
  • نمک ظرفشویی 5 دقیقه آخر وارد آب شده و رزین را شستشو می‎دهد.
  • بهترین برندهای تولیدکننده جلا دهنده، قرص و ژل ماشین ظرفشویی را استفاده کنید.
  •  قبل از استفاده از تمیزکننده‎ها، بروشور ماشین ظرفشویی و انواع تمیزکننده‎ها را با دقت بخوانید.
  • ممکن است به هر دلیل ماشین ظرفشویی دچار مشکل شود و کد خطا بر روی صفحه نمایش ظاهر شود. در این صورت از مجموعه «کاروسرویس» درخواست کمک کنید. در کمترین زمان با تخصص لازم دستگاه شما عیب یابی و تعمیر می‎شود. زیرا هدف رضایت شماست.