باز ماندن طولانی مدت درب یخچال فریزر-کارو سرویس

باز ماندن طولانی مدت درب یخچال فریزر

یخچال ها و فریزر ها جزو وسایل کاربردی آشپزخانه ها به شمار می روند. باید در حفظ و نگهداری صحیح این وسایل دقت کافی را داشته باشیم. در ادامه می خواهیم یکی از مشکلات همیشگی یخچال ها و فریزر ها را مورد بررسی قرار دهیم.

 

برای تعمیر لوازم خانگی در تهران با ما تماس بگیرید.

 

اگر درب فریزر و یخچال خود را به صورت مستمر باز و بسته کنید یا به هر دلیل دیگری هوای گرم به داخل دستگاه راه پیدا کند، موجب افزایش فعالیت کردن موتور و کمپرسور می شود. این امر برای این است که دمای دستگاه پایین بیاید، به همین دلیل برق زیادی نیز مصرف خواهد شد. به همین جهت علاوه بر مشکلات ایجاد شده هزینه مصرف برق و انرژی شما نیز افزایش خواهد یافت. اگر مشکل از واشر درب است، بهتر است سریعا آن را عوض کنید تا هزینه ی برق شما بالا نرود.

باز ماندن درب فریزر و یخچال یکی از مشکلات همیشگی خانواده ها می باشد. همواره برای باز ماندن درب یخچال و فریزر توسط کودکان در خانه بحث وجود دارد یا گاهی اوقات افرادی هستند که بی دلیل درب یخچال را باز و بسته می کنند. در این بخش می خواهیم معایب و مشکلاتی که اگر درب یخچال و فریزر باز بماند اتفاق میفتد را بررسی نماییم. پس با ما همراه باشید.

تعمیر یخچال فریزر در منزل خود را به ما بسپارید

 

معایب باز ماندن درب فریزر- کار و سرویس

معایب باز ماندن درب فریزر

اگر هوا به مدت طولانی بین فضای بیرونی و داخلی یخچال فریزر رد و بدل شود می تواند مشکلات متعددی را برای دستگاه به وجود آورد و سبب خرابی یخچال شود. باز ماندن درب فریزر معایب مختلفی از جمله مصرف زیاد برق، فشار به کمپرسور دستگاه، خرابی یا پارگی لاستیک دور درب، افزایش دمای داخلی دستگاه و برفک زدن را به وجود می آورد. که در ادامه این معایب را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

فشار به کمپرسور فریزر

اگر درب فریزر یا یخچال برای مدت طولانی باز بماند، هوای داخل یخچال با هوای بیرون ادغام می شود و دمای یخچال تا حد زیادی افزایش می یابد. کمپرسور فریزر این وظیفه را دارد که در زمان افزایش دما، آن را کنترل نماید. در این حالت کمپرسور باید فعالیت بیشتری داشته باشد تا دمای یخچال را به مقدار مورد نظر برساند. به همین جهت فشار زیادی به کمپرسور وارد می شود. این فشار زیاد ممکن است در دراز مدت کمپرسور را دچار خرابی کند و هزینه های زیادی را بر دوش شما بگذارد. از این رو باید از باز ماندن درب فریزر برای مدت طولانی خودداری نمایید.

مقاله عیب یابی و  خرابی یخچال را از دست ندهید.

کمپرسور فریزر-کار و سرویس

خرابی یا پارگی لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یکی از اجزای مهم درب یخچال و فریزر به شمار می رود. این لاستیک وظیفه دارد که درب یخچال به آرامی بسته شود تا دستگاه آسیبی نبیند. علاوه بر این لاستیک دور درب وظیفه دارد تا از ورود هوا به دستگاه جلوگیری کند. لذا اگر این وسیله دچار پارگی و خرابی شود ممکن است هوا وارد یخچال شود و دمای دستگاه بالا برود.

افزایش دمای یخچال فریزر

ممکن است گاهی اوقات حس کنید دمای مواد غذایی درون یخچال بالا رفته است و دستگاه دیگر کارایی قبل را ندارد. زمانی که درب دستگاه به خوبی بسته نشود، دمای دستگاه نیز به اندازه کافی پایین نمی آید و در ادامه مواد غذایی نیز در دمای مناسبی قرار نمی گیرند. اگر درب دستگاه برای مدت طولانی و زیادی باز بماند، امکان فاسد شدن و خراب شدن مواد غذایی وجود دارد. در این مواقع سعی کنید درب یخچال خود را به طور کامل چک کنید و اگر مشکلی نداشت سعی کنید درب یخچال و فریزر را کمتر باز و بسته نمایید.

 

آیا درب یخچال باز بماند گاز آن خالی میشود؟

 

یکی از سوالات که در این مورد مطرح میشود که آیا با باز ماند درب یخچال گاز آن خالی میشود؟

 

  مقاله چگونه متوجه شویم گاز یخچال خالی شده را از دست ندهید

برفک زدن

اگر دیدید که فضای داخلی دستگاهتان که قبلا برفکی نداشته، به تازگی برفک بر روی آن نشسته است. این موضوع را بررسی کنید که آیا درب یخچال به خوبی کار می کند یا خیر. اگر درب دستگاه به درستی کار نکند و هوای بیرون به داخل فریزر نفوذ کند، با توجه به اینکه دمای این بخش زیر صفر است، هوایی که از بیرون وارد دستگاه شده است به صورت برفک ظاهر می شود. در این مواقع باید درب یخچال خود را به طور کامل بررسی نمایید و اگر مشکلی نداشت به احتمال زیاد به دلیل زیاد باز و بسته کردن درب فریزر این اتفاق افتاده است. سعی کنید درب یخچال را در صورت نیاز به مواد غذایی باز و بسته کنید.

برفک زدن یخچال فریزر- کار و سرویس

 

 

مصرف زیاد برق 

زمانی که درب یخچال فریزر  به صورت طولانی باز میماند  هوای گرم داخل دستگاه میرود و به علت بیشتر شدن فعالیت کمپرسور و موتور برای کم کردن دمای  برق زیادی مصرف می شود.

جمع بندی

 

  • کاهش عمر موتور
  • مصرف شدن بیشتر برق شبکه
  • افزایش دما مواد غذایی
  •  یکسره کار کردن کمپرسور یخچال
  • گرم  شدن محیط خارج از دستگاه
  • برفک زدن بیش از حد
  • خرابی المنت
  • خرابی قسمت های مختلف برد الکترونیکی
  •  دائم کار کردن موتور
  • گرم ماندن محفظه های یخچال

نتیجه:

در این بخش سعی کردیم در مورد باز ماندن درب فریزر برای مدت طولانی صحبت کنیم که امیدواریم برای شما مفید باشد. از این مطلب نتیجه میگیریم که باید درب یخچال را بطور دقیق چک کنیم تا از خرابی های احتمالی آن جلوگیری نماییم. اگر دستگاه شما به مشکل خورد، حتما برای تعمیر آن به مراکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی مراجعه نمایید. مجموعه ما یعنی کارو سرویس با ارائه کلیه خدمات و تعمیرات لوازم خانگی در خدمت شما عزیزان می باشد.